Access Denied
IMPORTANT! If you’re a store owner, please make sure you have Customer accounts enabled in your Store Admin, as you have customer based locks set up with EasyLockdown app. Enable Customer Accounts
Instrukcje - przygotowanie ściany
Poniżej rekomendowane kroki jakie warto podjąć przed tapetowaniem tapet z naszej kolekcji.
Dla tapet fizelinowych. z kolekcji Milassa i Loymina są dodatkowe instrukcje!
Bardzo ważne jest to, żeby ściana, która ma zostać pokryta tapetą, była gładka, czysta, mocna i sucha. Tylko wtedy tapeta będzie się dobrze trzymała i wyglądała tak, jak powinna – bez pęcherzy, odklejania i nieestetycznych nierówności. Oto lista kryteriów, którymi należy się kierować, aby określić stan ściany.
-
Stabilność – powierzchnia, na której chcemy położyć tapetę, nie może się kruszyć pod naciskiem. Nie może ted odpryskiwać stara farba
-
Gładkość – wszelkie nierówności będą się odznaczały. Jeżeli powierzchnia pokryta jest dziurkami lub odchodzi z niej tynk, to musimy te niedoskonałości usunąć. Wszystkie miejsca, w których są dziurki po gwoździach, wieszakach czy nierówności spowodowane czym innym powinniśmy zaszpachlować, a po wyschnięciu wyrównać papierem ściernym drobnoziarnistym.
-
Jasny kolor i czystość – w przypadku jasnych tapet, ciemne kolory farby jakie znajdują się na ścianie, mogą przebijać, dlatego należy się ich pozbyć. Podobnie jest z zaciekami czy śladami rdzy. Przed położeniem jasnej tapety, ścinę wystarczy pomalować białą farbą emulsyjną.
-
Chłonność – za perfekcyjne trzymanie się tapety odpowiada przede wszystkim dobry klej i chłonna ściana. Chłonność możemy sprawdzić za pomocą wody. Jeżeli nałożymy ją pędzlem na ścianę, a ona nie wsiąknie, tworząc mokrą plamę lub pojawią się na niej kropelki, to będzie sygnał, że powierzchnia nie jest wystarczająco chłonna.
-
Jeśli tapetę chcemy położyć na ścianę, która dotychczas była pomalowana farbą olejną, to należy przetrzeć ją papierem ściernym. Ma to za zadanie zwiększyć przyczepność tapety, ponieważ farba olejna tworzy dość śliską powłokę, którą należy w takim przypadku usunąć.
- Wilgoć – tapeta nie będzie trzymała się ściany, na której jest wilgoć i pleśń. Co więcej, istnieje ryzyko, że przejdzie ona na powierzchnię tapety. Dlatego przed tapetowaniem osuszmy ściany.
Po wszystkich wykonanych wyżej testach/czynnościach należy ścianę zagruntować - do tego polecamy zawsze Ceresit 17 (nie warto z tańszymi/gorszymi produktami, nie rozwadnia się też gruntu, wszystko wg proporcji na opakowaniu).
Po zagruntowaniu odstawić ścianę do wyschnięcia na minimum 24h, zalecamy 48 w zależności od wentylacji w pomieszczeniu.
Na koniec, przed tapetowaniem zalecamy usunięcie kontaktów oraz kinkietów, punktów świetlnych i innych elementów, które możemy zdemontować - dzięki temu uzyskamy dokonały efekt wykończenia tapety po ich ponownym zamontowaniu.
Invalid password
Enter